Opoja.net

Me sharki LDK feston fitoren “historike” në Dragash (Video)

Lajme Opoja
Me sharki LDK feston fitoren “historike” në Dragash (Video)

Kandidati për kryetar të Komunës së Dragashit nga ana e LDK-së, Selim Kryeziu ka dalë i pari në raundin e parë të zgjedhjeve komunale.

Pas fitores, e cila erdhi për herë të parë që nga viti 2004 kandidati për kryetar së bashku me anëtar dhe simpatizant të LDK-së kanë ngrit dolli me birra dhe nën tingujt e muzikës folklorike në njërën nga kafiteritë e fshatit Brezne të Dragasgit.

Selim Kryeziu në balotazh do të ketë punë me kandidatin e PDK-së, Shaban Shabani, i cili u radhit i dyti me rreth 400 vota më pak.

Shqiptaro-amerikanët: Ardhja e Joe Biden, rast historik që Kosova t’i realizojë qëllimet kryesore

Merlinda Guraj

Deklarohen të pa fajshëm të pandehurit të cilët akuzohen për vjedhje të kabllos elektrike

Merlinda Guraj

Siguria në shkollat e komunës së Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net