Mediat nga Dragashi në trajnimin e BIRN-it për zbatimin e standardeve për verifikim të fakteve

Opoja.net Opoja.net Opoja

Me mbështetje të KCSF-së dhe financim nga ambasada Norvegjeze, BIRN dje është mbajtur tajnimi i radhës mbi zbatimin e standardeve për verifikim të fakteve me mediat lokale të Prizrenit, Suharekës dhe Dragashit.

Temat që po shtjellohen gjatë këtij trajnimi janë krypometri, etika në gazetari, raportimi i së vërtetës, privatësia, e drejta e autorit, mbrojtja e burimeve, vërtetim të fakteve, raportim të sigurt në gazetari dhe hulumtimet bazuar në raportimet e sinjalizuesve.

Pjesëmarrës nga Mediat në Dragash janë: Harbin Domuzeti nga Portali Opoja.net dhe Miran Emini nga Tv Opoja. /Opoja.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-