Meksika eliminohet nga Kupa e Botës, feston Polonia falë goldallimit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Kombëtarja meksikane e futbollit është eliminuar nga Kupa e Botës në fazën e grupeve.

Meksika fitoi 1:2 ndaj Arabisë Saudite, por kjo fitore në fund nuk kishte vlerë, pasi Polonia kishte goldallim më të mirë.

Martin shënoi në minutën e 47-të. Ndërkaq Chavez me një super-gol dyfishoi shifrat në minutën e 52-të.

Argjentina kryeson grupin me gjashtë pikë. Katër ka Polonia që kalon tutje. E treta është Meksika me katër pikë, ndërkaq Arabia Saudita është e fundit me tri pikë./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-