Mësohen edhe dy çifte të 1/16 në Kupën e Botës, zbulohen edhe kundërshtarët e mundshëm në çerekfinale

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Pas përfundimit të “çmendur” në Grupin C, janë kombëtaret e Argjentinës dhe Polonisë që kanë kaluar tutje, ndërsa më herët Franca nga vendi i parë, së bashku me Australinë nga vendi i dytë, kaluan nga grupi D.

Dhe kjo do të thotë se kemi edhe dy çifte të tjera në raundin e 16-të, përcjell Demokracia.com.

Në të parën, argjentinasit do të “kryqëzojnë shtizat” me reprezentacionin e Australisë

Ndeshja e dytë e 1/16 do të jetë mes Francës dhe Polonisë.

Kështu, fituesi i ndeshjes Argjentinë – Australi luan në çerekfinale me fituesin e takimit SHBA – Holandë, ndërsa në pjesën e dytë në çerekfinale na pret një duel mes fituesve të ndeshjes Angli – Senegal dhe Francë – Poloni./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-