Messi i hapur të transferohet në Amerikë

Opoja.net Opoja.net Sport

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, ka thënë se është i hapur që të transferohet në ligën MLS të ShBA-së.

“Unë gjithmonë kam thënë se do të doja të shijoja përvojën e të jetuarit në SHBA, të përjetoja atë ligë dhe jetë, por nëse ndodh apo jo nuk e di”, ka thënë Messi në intervistë për “La Sexta”.

Por ai ka shtuar se vendimin për lëvizjen e radhës do ta marrë vetëm pas përfundimit të stinorit.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-