Milani kualifikohet në fazën “nokaut”, PSG triumfon te Juventusi dhe siguron “biletën”, por nga vendi i dytë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Milani e ka siguruar zyrtarisht kualifikimin në fazën e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve falë fitores 4:0 ndaj Salzburgut, shkruan Demokracia.com.

Olivier Giroud kontribuoi me dy gola në minutat 14 dhe 57-të në takimin e zhvilluar në stadiumin “San Siro”. Me nga një gol për “Rossonerët” kontribuuan edhe Kruniq në minutën e 46-të dhe Messias në minutën e dytë shtesë të ballafaqimit. Me këtë fitore, Milani siguron kalimin tutje nga vendi i dytë në Grupin E.

Nga po i njëjti grup, Chelsea pas fitores 2:1 kundër Dinamo Zagrebit kalon tutje si lider nga pozita e parë. Sterling dhe Zakaria shënuan për “Blutë” në minutat 18-të dhe 30-të. Për kroatët shënoi Petkoviq në minutën e shtatë.

Paris Saint-Germaini e ka fituar ndeshjen kundër Juventusit 1:2 në “Allianz Stadium” dhe kësisoj është kualifikuar në fazën “nokaut” nga pozita e dytë, ngase Benfica fitoi 1:6 te Maccabi Haifa dhe me goldallim më të mirë është fitues i grupit.

Kylian Mbappe në minutën e 13-të dhe Mendes në minutën e 69-të ishin golashënuesit e parisienëve. Bonucci shënoi golin e vetëm për “Zonjën e Vjetër”./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-