Opoja.net

Mjeku në pension u gjend para pyetjes së fundit në “Kush do të bëhet milioner?” – përgjigja e tij ishte e saktë, por jo atëherë kur duhej

Sipas medieve britanike, Andrew Townsley, nga Glasgow, mund të ketë qenë konkurrenti i gjashtë që ka fituar çmimin maksimal në shfaqjen e ITV pasi, pasi të jetë përgjigjur saktë 14 pyetjeve.

Por, përballë një pyetje në motorsport, ai la sallën duke “marrë me vete” gjysmë milioni funte.

57
Cilën kandidatë e shihni fituese në raundin e dytë të zgjedhjeve ?

Dhe pyetja kryesore përfundimtare ishte: ‘Cila nga këto gara ikonike u mbajt e para?’

Opsionet ishin: A. Le Mans 24 Hours B. Monaco Grand Prix C. Indy 500 ose D. Isle Of Man TT.

Z. Townsley, i cili tha se do të përdorë paratë për një udhëtim në Niagara, përdori ndihmën e tij të fundit, duke telefonuar një mik, por as ndihmësi i tij i zgjedhur nuk e dinte përgjigjen.

Duke shpjeguar vendimin e tij për të marrë vetëm 500 mijë funte, ai tha: ‘Unë nuk e di përgjigjen dhe janë thjesht shumë para për të humbur’, transmeton Telegrafi.

Pas kësaj, ai ka thënë një përgjigje supozuese, e cila për ironi ishte përgjigja e saktë.

Udhëheqësi i spektaklit Jeremy Clarkson e uroi atë duke thënë se ishte një ‘pretendent me të vërtetë i pabesueshëm’.

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto