Momenti kur futbollisti i Marokut e “turpëroi” me dy lëvizje yllin spanjoll, stadiumi “shpërtheu” në ovacione

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Maroku dhe Spanja janë duke u përballur në 1/16 e finales në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Pjesa e parë e takimit u mbyll 0:0 pa ndonjë rast konkret shënimi nga dyja kombëtaret, shkruan Demokracia.com.

Ajo që mori vëmendje ishte driblimi mbresëlënës i futbollistit të Marokut, Sofiane Boufal në minutën e 22-të kur e “turpëroi” me dy lëvizje Llorenten e Spanjës.

Driblimi i Boufalit u prit me ovacione në tribuna.

Mëposhtë mund ta shikoni momentin./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-