Momenti kur lojtari maroken la “pa frymë” miliona francezë, goditi shtyllën me “gërshërë”

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Kombëtarja e Marokut kishte mundësi të artë të barazonte rezultatin në 1:1 kundër Francës në gjysmëfinale të Kupës së Botës.

Shifrat mund të barazoheshin sikur goditja akrobatike e Al Yamiq të përfundonte në rrjetë në minutën e 44-të.

Futbollisti maroken goditi topin në stilin “gërshërë” e cila u ndal vetëm në shtyllë.

Ndryshe, Franca po avancon 1:0 me golin e minutës së pestë të autorit, Theo Hernandez./Demokracia.com/

PAMJET:

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-