Opoja.net

Mos kaloni pa zinxhirë në këto akse rrugore gjatë fundjavës

Mos kaloni pa zinxhirë në këto akse rrugore gjatë fundjavës

Autoriteti Rrugor Shqiptar iu bën thirrje drejtuesve të mjeteve të përdorin zinxhirët në disa akse rrugore të vendit, për shkak të motit të acartë që ka përfshirë vendin.

Sipas ARRSH, gjatë natës ka pasur reshje me intensitet të ulët bore në veri, në juglindje, në akset e Dajtit, në Llogara, ku është punuar me shpërndarjen e kripës dhe me mjetet borëpastruese, teksa qarkullimi në këto rrugë kryhet pa probleme.

ARRSH këshillon drejtuesit e automjeteve të tregojnë kujdes dhe të reduktojnë shpejtësinë si dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore, e sigurisht të pajisen me goma dimërore apo zinxhirë.

Njoftimi i plotë i ARRSH:

Gjatë natës ka pasur reshje me intensitet të ulët në veri, në juglindje, në akset e Dajtit, në Llogara, ku është punuar me shpërndarjen e kripës dhe me mjetet borëpastruese. Qarkullimi kryhet pa probleme.

Gjatë orëve të para të mëngjesit rekomandohet që kalimi të bëhet me zinxhirë për shkak të ngricave në akset: Qafë Bualli-Krastë, Ura e Cerenecit-Klenjë, Nikollare-Strelcë, Qafë Priskë-Qafë Mollë.

Drejtuesit e mjeteve të tregohen të kujdesshëm, të reduktojnë shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën rrugore, të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë”. /tch

Kosova dhe Shqipëria vendosin t’i shënojnë së bashku ngjarjet historike

Opoja.net

Një flamur gjigant i Kosovës vendoset në zemër të Tiranës

Opoja.net

Ikja e të rinjve, fenomeni i largimit është më i lartë në Shqipëri, se kudo tjetër në Evropë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net