Opoja.net

Mot kryesisht i qetë në Kosovë në ditët e ardhshme

Mot kryesisht i qetë në Kosovë në ditët e ardhshme

Në ditët e ardhshme pritet të mbizotërojë mot kryesisht i qetë në Kosovë. Në mëngjes parashihen ngrica në gjithë territorin e Kosovës, më të theksuara rrugëve rreth malave, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat maksimale gjatë javës pritet të shënojnë rritje, duke krijuar kushte që vende-vende të krijohet mjegull.

Të premten temperaturat maksimale pritet të arrijnë nga 7 deri 10 gradë Celsius. Po ashtu pritet të shkrihet gradualisht bora nga dita e enjte.

Gjatë pesë ditëve të ardhshme temperaturat miminale pritet të lëvizin mes minus dhjetë gradë Celsius dhe zero gradë Celsius, ato maksimale pritet të shkojnë deri në 10 gradë Celsius.

Ku dështoi Kosova për ta siguruar vaksinën antiCOVID?

Opoja.net

Kosova, në pritje të rreth 10 mijë dozave të vaksinës kundër COVID-19

Opoja.net

Ky është moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net