Mot kryesisht i qetë në Kosovë në ditët e ardhshme

Merlinda Guraj Merlinda Guraj Kosova

Në ditët e ardhshme pritet të mbizotërojë mot kryesisht i qetë në Kosovë. Në mëngjes parashihen ngrica në gjithë territorin e Kosovës, më të theksuara rrugëve rreth malave, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat maksimale gjatë javës pritet të shënojnë rritje, duke krijuar kushte që vende-vende të krijohet mjegull.

Të premten temperaturat maksimale pritet të arrijnë nga 7 deri 10 gradë Celsius. Po ashtu pritet të shkrihet gradualisht bora nga dita e enjte.

Gjatë pesë ditëve të ardhshme temperaturat miminale pritet të lëvizin mes minus dhjetë gradë Celsius dhe zero gradë Celsius, ato maksimale pritet të shkojnë deri në 10 gradë Celsius.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-