Moti në Kosovë për këtë javë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në këtë javë parashihen ulje të temperaturave të vlerave ekstreme dhe reshje të shiut. E hëna do të jetë kryesisht me diell, ku temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë celsius, e ato maksimalet ndërmjet 26-30 gradë.

Sipas IHMK-së, do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi, e lehtë deri mesatare. Instituti ka njoftuar se të martën do të jetë mot i vranët me intervale me diell.

Parashikimin e plotë për këtë javë mund ta lexoni këtu.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-