Musk pyet përdoruesit e Twitter nëse ai duhet të qëndrojë në krye të platformës së mediave sociale

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Pronari i Twitter, Elon Musk u kërkon përdoruesve të platformës së mediave sociale të votojnë për të ardhmen e tij si shef ekzekutiv.

Në një sondazh për 122 milionë ndjekësit e tij, ai shkroi në Twitter: “A duhet të largohem nga posti i kreut… Unë do t’i përmbahem rezultateve…”.

Manjati i teknologjisë, i cili gjithashtu drejton Tesla dhe Space X, është përballur me kritika që nga marrja e pronësisë së Twitter.

Pas një beteje ligjore, Musk mori kontrollin e kompanisë në tetor në një marrëveshje prej 44 miliardë dollarësh.

Musk gjithashtu njoftoi në Twitter se ndryshimet e mëdha të politikave do të votohen për të ecur përpara.

Sondazhi vjen pasi Twitter thotë se do të mbyllë llogaritë e krijuara vetëm për të promovuar platforma të tjera të mediave sociale.

Masa do të prekë gjithashtu llogaritë që lidhen ose përmbajnë emra përdoruesish nga platforma të tilla si Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr dhe Post, tha kompania në një postim në Twitter.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-