Myftiu Tërnava priti në takim kryetarin e Komunës së Dragashit, z. Behxhet Xheladinin

Opoja.net Opoja.net Opoja

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka pritur sot në takim kryetarin e Komunës së Dragashit, z. Behxhet Xheladinin.

Gjatë këtij takimi u diskutua për bashkëpunimin e mirë që ka Bashkësia Islame e Kosovës më Komunën e Dragashit, për çka Myftiu Tërnava, falënderoi kryetarin Xheladini, si dhe shprehu gatishmërinë e tij dhe të BIK-ut që një bashkëpunim i tillë të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Ndërkaq, kryetari Xheladini, fillimisht shfrytëzoi rastin që të uroi Myftiun Tërnava për rizgjedhjen e tij në krye të BIK-ut, si dhe më pas falënderoi atë dhe institucionin e Bashkësisë Islame të Kosovës për rolin e tyre të dhënë në procese të ndryshme që ka kaluar vendi.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-