“Na s’i dojna kupat, ato na dojnë neve” – KB Prishtina reagon pas triumfit në Superkupën e Kosovës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Prishtina e ka fituar Superkupën e Kosovës në basketboll këtë edicion, raporton Demokracia.com.

Skuadra kryeqytetase ka triumfuar 73:54 në finale kundër Trepçës në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

Ky është trofeu i tetë i Superkupës së Kosovës për klubin “bardhekaltër”.

Pas përfundimit të përballjes, faqja zyrtare e KB Prishtinës ka reaguar me një postim interesant.

“Na s’i dojna kupat, kupat na dojnë neve” – shkruhet në postimin e KB Prishtinës ku njoftohet rezultati final i sfidës finale.

Kjo ndeshje finale u përcoll me incidente, ku dy tifozeritë “Plisat” dhe “Torcida” u përplasën duke hedhur mjete piroteknike, shpërthyese e gjësende në drejtim të njëra-tjetrës në sallë, pas përfundimit të pjesës së parë.

Me ç’rast, Policia e Kosovës mori vendim të zbraz tribunat, teksa u vonua edhe fillimi i pjesës së dytë për shkak të situatës së krijuar./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-