Ndërpritet restaurimi i mullirit (VIDEO)

Opoja.net Opoja.net Kuriozitete

Në Rahovec është ndalur në gjysmë një punë që po bëhej për restaurimin e një mulliri që llogaritet të jetë rreth 300 vjeçar i vjetër.

Kjo, pas reagimit të dy banorëve, të cilët u shfaqën të pakënaqur me punët.

Sipas tyre, objektit po i humb vlera kulturore që ka.

Kronikë e përgatitur nga gazetarja Qendresa Tërshana.

klankosova.tv

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-