Ndërroi jetë Hoxha Halim Refiku nga Bresana

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Pas një sëmundje, njoftohet se ka ndërruar jetë, njëri ndër lexuesit më të mirë të Kur’anit, Halim Refiku nga Bresana, duke i lënë në pikëllim të thellë familjarët e tij të dashur dhe të gjithë rrethin miqësor e të njohurit.

Halim Refiku ishte njëri ndër brezat që u përkiste hoxhallarëve të vjetër në Bresanë, ishte njëri ndër lexuesit më të mirë të Kur’anit.

Varrimi i Halim (Fuat) Refikut behët sot, 14.05.2015, pas namazit të ikindisë, në vendlindjën e tij Bresanë, Allahu e mëshiroftë dhe e shpërbleftë me xhenetin firdeus.

Autor: Kasam Muhameti (Imami i xhamisë “muderris Rexhep Ismaili” në Bresanë)

(Opoja.net)

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-