Opoja.net

Ndërron jetë defektologu, I parë shqiptar Irfan Bojaxhiu

Opoja
Ndërron jetë defektologu, I parë shqiptar Irfan Bojaxhiu

Pas një  sëmundje  të   shkurtër  sot,  ka ndërruar jetë defektologu,i parë  shqiptar  Irfan Bojaxhiu. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët.

Bojaxhiu është lindur më 1 janar 1935, në fshatin Pllavë të Opojës së Dragashit.

Ai punoi mësimdhënës, si dhe me fëmijët të cilët kanë pasur pengesa në të folur.Puna dhe angazhimi I Irfan Bojaxhiut  është   I njohur  për  githë   rajonin e e Prizrenit. Ai ishte një   mësues  defektolog  shumë  I zoti dhe  mbi të   gjitha shumë   human që  ka dijtë  ta  resektojë  puënë  e  tij e mbi të   gjitha  fëmjët më  të  ,meta në  të   folur Ai ishte  prijetar I kësaj dege në   Rajonin e  Prizrenit dhe përkushtimi  tij  do të   jetë  një  udhë rrëfim për të   rinjtë /qendrapress.com/

Loading...

Mos i humb

Nëntë të vdekur nga Coronavirusi në komunën e Dragashit

Opoja.net

225 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 2 raste në Dragash

Opoja.net

Dragash: Kërkohet nga gjykata që të detyrohet i padituri të bëjë dorëzimin e çelësit të shtëpisë që është objekt i padisë

Opoja.net

Kusari thotë se në Dragash ku qëndroi Hoti mund të jenë infektuar persona tjerë

Opoja.net

Hoti gjatë ditës qëndroi në Dragash – Në mbrëmje njoftoi se është me Covid-19!

Opoja.net

Kryeministri Hoti: Në afat optimal të përfundoj rruga Zhur-Dragash

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net