Opoja.net

Ndërron jetë i aksidentuari në Prizren

Kronika
Ndërron jetë i aksidentuari në Prizren

I aksidentuari në rrugën R “Ëesli Klark” në Prizren, ka ndërruar jetë në QKUK në Prishtinë.

Policia e Kosovës, njofton se viktima nuk ka arritur t’i përballojë plagët e marruara nga goditja e veturës.

“Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor në gjendje të rëndë, ku me 19.04.2017 , ka ndërruar jetë”, njofton Policia e Kosovës.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në autopsi në mjekësinë ligjore, ndërsa drejtuesi i automjetit është arrestuar dhe dërguar në qendrën e ndalimit.

I arrestuari dyshohet se ka drejtuar automjetin e tij në mënyrë të rrezikshme, duke mos i dhënë përparësi këmbësorit në kalimin për këmbësorë.

Sulmohet një polic gjatë inspektimit në një restorant për masat anti-Covid

Merlinda Guraj

Dhuna në familje vazhdon të mbetet problem në gjithë Kosovën

Opoja.net

Shërbimi Korrektues ndalon përkohësisht lirimin e të burgosurve gjatë fundjavave

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net