Ndeshje me shumë kthesa, Vëllaznimi fiton ndaj Pejës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Vëllaznimi ka shënuar fitore të rëndësishme, duke mundur Pejën në udhëtim me rezultat 82:91 (14:18, 26:13, 23:30, 19:30), në xhiron e 11-të të Prince Caffe Superligës.

Jalen Tate u dallua te Peja me 35 pikë e gjashtë asistime, si dhe Rodney Purvis me 13 pikë e shtatë kërcime, kurse te Vëllaznimi u dalluan Anthony Adger me 21 pikë e shtatë kërcime, Emmanuel Emogbo me 15 pikë e 14 kërcime dhe Jordan Harris me 17 pikë e katër kërcime dhe Atik Koshi me 19 pikë.

Peja ka tetë fitore e dy humbje, kurse Vëllaznimi ka pesë fitore e gjashtë humbje. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-