Ndryshon moti tërësisht, Dragashi mbulohet nga bora

Opoja.net Opoja.net Opoja

Pas ditëve të nxehta e me diell, sonte janë rikthyer reshjet e borës.

Përpos që bora ka rifilluar thuajse në gjithë Kosovën, Dragashi veçse po mbulohet brenda pak minutave.

Edhe sipas meterologëve java e parë e pranverës do të fillojë me kushte tjera metereologjike, ku do të ketë reshje kohë pas kohe të shiut dhe borës.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri në 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-12 gradë Celsius.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-