Në Dragash, reshje bore edhe në pranverë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Shiu që ra dje nga orët e pasditës, në mbremjë u shëndrrua në borë. Lartësia e mbuluar me borë është deri 5 centimetra dhe borë në këto zona mund të bie edhe në gusht.

Në vëndbanime më lartësi prej mbi 1400 metra, lartësia e mbuluar e borës është 10 centimetra.

“Asgjë e pazakontë në qytetin tonë thanë banorët e vjetër të cilët ishin duke pritur para bankës në Dragash për të marrur pensionet e tyre. Ka shanca që borë të bie edhe në qeshor. Por bora që ra sot ju mund të shihni se nuk është duke e mbajtur dhe në çast shkrihet. Problemi i vetëm është se mbrëmë ishte shumë ftohtë dhe bora mund të ketë shkatërruar vendin e pemëve frutore që tashmë kanë një lule. ”

© Opoja.net

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-