Opoja.net

Në Dragash u shënua 5 Maji, Dita e Dëshmorëve të Atdheut (Foto)

Opoja
Në Dragash u shënua 5 Maji, Dita e Dëshmorëve të Atdheut (Foto)

Shënohet 5 Maji, Dita e Dëshmorëve të Atdheut. Ashtu si çdo vit edhe sot u zhviluan homazhe tek lapidari i Komandantit legjendar Adem Jashari, varrezat e Dëshmorëve në Dragash dhe në Buçe nga kryetari i komunës së Dragashit z. Shaban Shabani së bashku me stafin dhe përfaqësues të veteranëve të UÇK- së.

Kryetari i Komunës z. Shaban Shabani vlerësoi 5 Majin si një ditë mjaft të rëndësishme për të gjithë shqiptarët, të cilët e kujtojnë si dita e mirënjohjes së përjetshme ndaj atyre që dhanë jetën për çlirimin e vendit për një të ardhme më të mirë.

Image may contain: one or more people, people standing, shoes, sky, tree and outdoor

Image may contain: one or more people, people standing, sky, tree and outdoor

Image may contain: one or more people, people standing, people walking and outdoor

Image may contain: one or more people, outdoor and nature

Loading...

Mos i humb

Vdekje e dyshimtë në Zliptok të Dragashit

Opoja.net

Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkroi Marrëveshjen e Mirëkuptimit me komunën përfituese të Dragashit në kuadër të Programit për Zhvillim Rajonal PZHR 2020

Opoja.net

Ujërat e zeza vërshojnë fshatin Kapre – Banorët kërkojnë zgjidhje!

Opoja.net

Kërkohet i riu nga Dibra – Dyshohet se është parë në Dragash!

Opoja.net

Komunat do të dalin të dëmtuara nga pandemia

Opoja.net

Persona të paidentifikuar sulmojnë fizikisht imamin e xhamisë në Buzez të Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net