Opoja.net

Në Dragash u zhvillua turneu i Pehlivanëve

Në stadiumin e Dragashit është mbajtur turneu tradicional i Pehlivanëve 2019.

Ky aktivitet u organizua nga Komuna e Dragashit me rastin e 20 vjetorit të çlirimit, mirëpo tani ky manifestim është bërë tradicional dhe shënohet për çdo vit, njofton Klan Kosova.

127

Sa i lexoni lajmët në Portalin Opoja.net ?

Faleminderit për përgjigjen tuaj!

Në këtë garë marrin pjesë meshkuj të moshave e kategorive të ndryshme ku “lufta” zhvillohet mes dy garuesve ndërsa fiton ai që rrëzon kundërshtarin.

Veç garuesve nga rajoni i Prizrenit e nga gjithë Kosova po marrin pjesë edhe garues të ardhur nga vendet e rajoni si nga Maqedonia e Shqipëria por edhe nga vendet më të largëta si nga Turqia e Bullgaria.

Këtë ngjarje nga afër po e ndjekin shumë qytetarë të cilët po argëtohen me garat këtu ndërsa për më të mirët do të shpërblehen edhe me çmime.

https://youtu.be/c5r3BRhOnaI

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto