Opoja.net

Në fshatin Kuk të Dragashit gjenden 94 mina të pashpërthyera që nga lufta e fundit në Kosovë

Opoja
Në fshatin Kuk të Dragashit gjenden 94 mina të pashpërthyera që nga lufta e fundit në Kosovë

Edhe 20 vite pas luftës fundit, Kosova ende vazhdon të përballet me rrezikun nga minat në zonat rurale të vendit.

Gjatë ditës së sotme, në fshatin Kuk të komunës së Dragasghit, FSK’ja kanë bërë deminimin e 94 minave të pashpërthyera që nga lufta e fundit në Kosovë, raporton Korrespodenti.

Minat paraqesin rrezik te madh në këtë zonë rurale, ku dihet se popullata atje e frekuenton këtë bjeshkë me mbjellje të arave dhe kullosave.

Më poshtë ju sjellim pamje të siguruara nga Korrespodenti gjatë procesit të deminimit nga FSK’ja në fshatin Kuk të Dragashit.

Loading...

Mos i humb

Piraj: Taksa ngriti patriotizmin ekonomik, u hapën vende të reja pune

Opoja.net

Përvjetori i 10-të i xhamisë së re të Bresanës !

Opoja.net

Mediat nga Dragashi në trajnimin e BIRN-it për zbatimin e standardeve për verifikim të fakteve

Opoja.net

Të mërkurën mos u shqetësoni – Ushtarët turq kanë ushtrime!

Opoja.net

Komuna e Dragashit mbështetur nga UNDP-ja realizuan projektin e ofertës turistike dhe zhvillimin e aktiviteteve në natyrë

Opoja.net

Vëllezërit Sylejmani arrijnë suksese me restaurantin e tyre në Austri, për ta shkruajnë edhe gazetat austriake

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net