Në palestrën kosovare shfaqet mesazhi përkrahës për Ukrainën

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Skuadra e KB Peja sonte do të zhvillojë ndeshjen e parë të sezonit në Ligën Ballkanike ku për kundërshtar ka skuadrën ukrainase, Budivelnyk.

Kjo ndeshje ka nisur nga ora 20:15, në palestrën sportive të “Karagaçit”.

Nikoqirët kanë vendosur edhe një parullë ku kanë shprehur përkrahjen e tyre për Ukrainën, e cila tash e disa muaj po përballet me agresionin rus.

“Lavdi Ukrainës. Kosova qëndron me ju”, thuhet në këtë parullë të vendosur në palestër. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-