Në Prizren e Dragash sekuestrohen dy armë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika Opoja

Dje rreth 17:53 minuta, një patrullë e policisë së Dragashit, gjatë patrullimit në afërsi të fshatit Bresanë e kanë pikasur një njeri të armatosur, transmeton Koha.net.

Pas ndalimit të tij dhe legjitimimit, është bërë e ditur se i dyshuari kishte dalë për gjah me një pushkë M-48 për të cilën nuk kishte leje për posedim. Arma me tre fishekë është sekuestruar, ndërkaq prokurori i shtetit ka sugjeruar që rasti të procedohet me procedurë të rregullt.

Po ashtu, sot, njofton Policia e Kosovës, rreth orës 12:00, në rrugën “Rruga e Shkronjave” në Prizren është sekuestruar një pistoletë e llojit “Bereta”. Pistoleta është sekuestruar nga hetuesit kundër dogës ndërsa rasti është proceduar nga hetuesit e Policisë së Prizrenit. Me urdhër të prokurorit të shtetit i dyshuari është ndaluar pasi i është gjetur një sasi e substancave narkotike në paketime të gatshme për shitje.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-