Në QKUK kryhet një intervenim i rrallë, pacientit i hiqet tumori pa hapje kirurgjike

Opoja.net Opoja.net Shëndeti

Një intervenim i rrallë është kryer në Repartin e Endoskopisë Kirurgjike të QKUK-së, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas një njoftimi, një pacientit i është hequr tumori me përmasa të mëdha i shfaqur në zorrën e trashë.

“Intervenimi është bërë me endoskop, pa hapje kirurgjike”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

Sipas mjekëve, pacienti është liruar në shtëpi tri ditë pas operimit, me një gjendje stabile shëndetësore.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-