Opoja.net

Në QKUK kryhet një intervenim i rrallë, pacientit i hiqet tumori pa hapje kirurgjike

Një intervenim i rrallë është kryer në Repartin e Endoskopisë Kirurgjike të QKUK-së, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas një njoftimi, një pacientit i është hequr tumori me përmasa të mëdha i shfaqur në zorrën e trashë.

“Intervenimi është bërë me endoskop, pa hapje kirurgjike”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

Sipas mjekëve, pacienti është liruar në shtëpi tri ditë pas operimit, me një gjendje stabile shëndetësore.

Rrëfimi prekës i infermieres që shërbeu gjatë pandemisë në QKUK dhe nuk iu vazhdua kontrata: Më vjen keq nanë, lutjet tua nuk u pranuan!

Merlinda Guraj

Një i vdekur nga coronavirusi dhe 16 raste pozitive në 24 orët e fundit

Merlinda Guraj

Bie në 31 numri i pacientëve me COVID-19 që po trajtohen në spitalet e Kosovës

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net