Opoja.net

Në xhamitë e Kosovës apelohet kundër dhunës ndaj grave

Sot në të gjitha xhamitë e Kosovës me kërkesë të Bashkësisë Islame është ligjëruar për dhunën ndaj grave, e që si motiv është marrë rasti i fundit i vrasjes tragjike të 18 vjeçares Marigona Osmani.

Sot në dersin e xhumasë në Xhaminë e zonës Industriale Prishtinë-Fushë Kosovës u diskutua për dhunën ndaj gruas.

5445
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
Kandidati juaj i preferuar për kryetar të Dragashit?

Imami i kësaj xhamie Abdyl Rrahmani bëri apel që në çdo familje kosovare të kihet kujdes se si prindërit sillen me fëmijët e tyre, njofton Klankosova.tv.

Rrahmani potencoi se përzgjedhje e lëndës fetare dhe futja e saj në shkolla do të ndikonte shumë pozitivisht tek fëmijët dhe do ndikonte në ndërgjegjësim për mos shkaktim të dhunës në asnjë formë.

Po ashtu imami i xhamisë ta se rasti i 18 vjeçares i ka prekur të gjithë kosovarët, ndërsa lutet që ky të jetë edhe rasti i fundit.

Kurani, mrekullia e pafundme

Opoja.net

Në këtë mënyrë përhapet bamirësia në mesin e njerëzve

Opoja.net

Çfarë është burrëria?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto