Opoja.net

Nëntë kandidatë nga Opoja, prej tyre vetëm një grua! (Lista)

Opoja
Nëntë kandidatë nga Opoja, prej tyre vetëm një grua! (Lista)

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme për Kuvendin e Kosovës që do të zhvillohen më 6 tetor, nga treva e Opojës apo që kanë prejardhje nga kjo trevë do të garojnë nëntë kandidatë. E para prin Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), me tre kandidatë, e ndjekur nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), e cila ka dy kandidatë.

Partia Demokratike e Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje, Nisma Socialdemokrate, koalicioni Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës-Partia Socialdemokrate, si dhe Partia Euroatlantike e Kosovës me Republikanët e Kosovës, do të garojnë me nga një kandidat. E veçanta e këtyre nominimeve është fakti se vetëm një grua nga Opoja do të garojë për deputete, të cilën e ka nominuar AAK-ja, ndërkohë që partitë tjera për kandidatë nga kjo trevë i kanë nominuar vetëm burrat.

Selim Kryeziu – (LDK)

Bahtijar Berisha – (LDK)

Hatim Baxhaku – (LDK)

Luliete Berisha – (AAK-PSD)

Resul Sinani – (AAK-PSD)

Ilir Kurtishi – (PDK)

Mërgim Mestani – (LVV)

Fatmir Halili – (NISMA)

Adil Beqaj – (PEK – PR)

Loading...

Mos i humb

Të gjithë besimtarëve muslimanë urime Fitër Bajrami nga Portali Opoja.net

Opoja.net

Kryetarit i komunës së Dragashit Shaban Shabani me një mesazh urimi, me rastin e përfundimit të Ramazanit dhe kremtimit të festës së Fitër Bajramit

Opoja.net

Biznesmeni Piraj: Më shumë se 14 orë pa rrymë, KEDS-i më gënjeu

Opoja.net

Gjatë pandemisë Gjykata në Dragash ka pranuar gjashtë padi dhe tre shkresa tjera

Opoja.net

I plagosuri i Betejës së Kosharës, Samet Ramadani

Opoja.net

Sfidat e drejtësisë në pandemi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net