Nëse i dalloni këto shenja, iPhone juaj ka një virus

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Në rast se po pyesni veten, po, është shumë e lehtë që celulari juaj të marrë një virus, ashtu si kompjuterët. 

Ajo që zakonisht ndodh në një telefon celular është se virusi synon pikat e dobëta dhe aplikacionet që mund të mos menaxhojnë siç duhet informacionin tuaj personal.

Rritja e përdorimit të të dhënave

Nëse ka një virus të pazbuluar, ai do të rrisë përdorimin tuaj të përgjithshëm të të dhënave.

Aplikacionet që rrëzohen

Ndonëse ka një sërë arsyesh që mund të ndodhë kjo, nëse keni shumë hapësirë ​​ruajtëse dhe jo aplikacione të panumërta, por po i shihni ato të rrëzohen, mund të keni një virus.

Mbinxehje

Është normale nëse ndodh aty-këtu, por mbinxehja e shpeshtë mund të nënkuptojë se ‘malware’ po e konsumon shpejt RAM-in.

Mesazhe të padëshiruara

Është si posta e padëshiruar. Nëse merrni ankesa nga miqtë se u dërgoni lidhje të rrezikshme, ndoshta duhet ta shikoni.

Si të hiqni virusin nga një iPhone

  • Pastroni historinë tuaj përmes cilësimeve.
  • Shkoni te cilësimet, shkoni te Apple ID, pastaj iCloud. Zgjidhni rezervimin më të fundit.
  • Shkoni te “Cilësimet”, zgjidhni “Përgjithshme”, pastaj “Rivendos” dhe “Fshi të gjithë përmbajtjen”. Rivendosja në fabrikë është zgjidhja e fundit./abcnews.al
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-