Nesër e pasnesër, në Dragash do të ketë ndërprerje të rrymës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Lajme Opoja

Si pasojë e disa punimeve të cilat janë duke u zhvilluar nëpër distrikte, KEDS-i njofton konsumatorët se gjatë dy ditëve të ardhshme, do të kenë ndërprerje të planifikuara të energjisë elektrike.

Më 26.08.2016 në NS35/10 kV Dikanca  do të shkyçet: Dalja 10KV Brodi (30037003) prej orës 11:00 deri në orën 12:00. Pa energji do te mbesin: Brodi dhe Hotel Abxhena. Shkyçja do të behet me qëllim të shqyrtimit të mbrojtjes rele.

Më 26.08.2016 në NS35/10 kV Dikanca  do të shkyçet: Dalja 10KV Radesha(30037006), prej orës 12:00 deri në orën 13:00. Pa energji do të mbesin: Baqka, Dikanca, Leshtani, Radesha. Shkyçja do të bëhet për shkak të shqyrtimit të mbrojtjes rele.

Më 25.08.2016 në NS 35/10 kV  Dragashi do të shkyçet: Dalja 10 kV Restelica (30036002) prej orës 11:00 deri në orën 11:30. Pa energji do te mbesin vendbanimet: Restelice, Kukjan, Libevisht, Mlikë, Orqushe, Zlipotok, Krushevë, Glloboqicë. Shkyçja do të bëhet për shkak të shqyrtimit të mbrojtjes rele në daljen 10kV Remateks.

© Opoja.net

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-