Opoja.net

Një artiste krijon vepra të mahnitshme me trupin e njeriut

Kreativja me bazë në Dallas ka publikuar një seri ku modelet e saj janë pothuajse të dallueshme nga rrethina e tyre ikonike, në një përpjekje që njerëzit ta shohin njëri-tjetrin përmes “lenteve të natyrës”, transmeton lajmi.net.

Projekti trupor pozitiv i Trina Merry u frymëzua nga natyra dhe mjediset ikonike, duke synuar të shfaqin trupin e njeriut në një mënyrë të ngjashme me botën e jashtme.

Duke përdorur bojën e trupit, ajo përzien modelet e saj në peizazhin e fotove të saj.

Në një imazh të jashtëzakonshëm, një modele është e padallueshme nga rrethina e saj ikonike, pemët e lulëzimit të Central Park, New York dhe rrokaqiejt e Manhatanit që mbulojnë trupin e saj.

Në një imazh tjetër, trupi i një njeriu është kthyer në një kryevepër mozaiku, çdo detaj i ndërlikuar përputhet në mënyrë të përsosur me burimin që qëndron pas tij, shkruan The Sun.

Zonja Merry do të kalojë një ditë duke ecur paraprakisht për të gjetur vendin e përsosur për artin e saj për të lindur, dhe për të gjetur ndriçimin e duhur.

Merry gjithashtu shpreson që koleksioni të ndryshojë mënyrën se si njerëzit i shohin trupat e tyre, duke përdorur bukurinë e pamohueshme të natyrës. /Lajmi.net/

Ndiqni këto veprime nëse telefoni juaj është lagur dhe nuk do të ndizet

Merlinda Guraj

Idetë e dekorimit të banjës: Cilat pllaka të zgjidhni dhe si t’i kombinoni ato me elemente të tjera

Merlinda Guraj

Një grua nga Afrika e Jugut lind 10 foshnje

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net