Një ekip nga FSK viziton Komunën e Dragashit

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Sot, ekipi i FSK-së i udhëhequr nga kapiten Naim Bajraktari vizitoi komunën e Dragashit.

Ata ishin me stafin ushtarak të ambasadës së SHBA në Prishtinë.

Qëllimi i vizitës së tyre ishte intervista me përfaqësuesit e komunës së Dragashit dhe banorët e fshatit Restelicë me qëllim të ofrimit të ndihmës dhe zhvillimit të marrëdhënieve në mes të qytetarëve të Dragashit dhe FSK-së.

Nënkryetari Selami Saiti i cili përfaqësonte komunën Dragash i informoi mysafirët për të gjitha problemet me një theks të veçantë mbi problemet me rrëshqitjen e dheut në fshatin Restelicë.

Pas takimit në komunën e Dragashit, së bashku vizituan vende kritike të shkaktuara nga rrëshqitja e dheut dhe gurve në hyrje të Restelicës.

Pastaj ata shkuan në shkollën fillore ku biseduan me drejtorin dhe punonjësit e shkollës.

Pas kësaj, ata biseduan me banorët të Restelicës rreth problemeve të ndryshme.

FSK-ja ofroi ndihmë dhe premtoi të vizitojë Restelicën përsëri me një ekip ekspertësh për të zgjidhur problemet aktuale.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-