Opoja.net

Një flamur gjigant i Kosovës vendoset në zemër të Tiranës

Një flamur gjigant i Kosovës vendoset në zemër të Tiranës

Bashkia kryeqytetase e Shqipërisë ka vendosur në objektin komunal një flamur gjigant të Kosovës.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka shpërndarë një video ku shihet puna duke u vendosur flamuri i Kosovës.

Ky veprim i bashkisë erdhi për shkak se nesër, më 17 shkurt, është 13-vjetori i pavarësisë së Kosovës.

Veliaj ka shkruar “Ja kshu bohet! Dashni nga Tirana! #Kosova13”.

Kosova dhe Shqipëria vendosin t’i shënojnë së bashku ngjarjet historike

Opoja.net

Ikja e të rinjve, fenomeni i largimit është më i lartë në Shqipëri, se kudo tjetër në Evropë

Opoja.net

Mos kaloni pa zinxhirë në këto akse rrugore gjatë fundjavës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net