Një pronar i Tesla shpërndau videot e TikTok në lidhje me ndikimet e motit të ftohtë në veturën e tij

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Një pronar ndan videot e TikTok të Teslës së tij të ngrirë, duke treguar se ai nuk mund ta hapë derën, bagazhin apo as ta karikojë.

Përdoruesi i TikTok “ddcustomz” shpërndanë video në lidhje me “faktet e një Tesla”, duke përfshirë video që tregojnë se me çfarë probleme mund të përballet një pronar me veturën e tij gjatë dimrit.

Në një video, pronari tregoi se ai nuk mund ta hapte derën sepse doreza nuk lëvizte pasi ishte e ngrirë e mbyllur në kushtet e dimrit. “Kam ngecur jashtë në të ftohtë”, ka shkruar ai në mbishkrimin e videos.

@ddcustomz Frozen Tesla Door Opens #tesla #teslatok #teslacheck #fyp #carlife #carlover #carcommunity #trending #teslamodel3 #viral #fypシ #elonmusk #carsoftiktok ♬ Steven Universe – L.Dre

Në dy video të tjera, përdoruesi tregoi se nuk mund ta hapte bagazhin ose të karikonte Teslën e tij për shkak të akullit që e mbulonte.

Veturat Tesla kanë një detektor në mënyrë që sa herë që një portë karikimi po i afrohet, ajo ngre një panel të vogël që zbulon se ku duhet ta lidhni, transmeton Telegrafi.

Pronari, ddcustomz, nuk iu përgjigj kërkesës për koment nga Business Insider. Ai shpërndanë video gjatë gjithë vitit se si është të kesh një Tesla, nga këshillat e mirëmbajtjes deri te rishikimi i sistemit Autopilot.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-