Një tjetër betejë transferimi mes Juves dhe Interit pritet këtë dimër, do të jetë më nxehtë se me Bremer

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Sipas Calciomercato, Juventus dhe Inter do të luftojnë për dy lojtarë njëherësh. Argjentinasi i talentuar ka qenë me Atlético Madrid që nga viti 2015, por ai rrallë starton sot, megjithëse mbetet një supersubjekt i rëndësishëm në skuadrën e Diego Simeone.

I pari është Angel Correa

Kontrata e tij skadon në vitin 2026, kështu që transferimi nuk ka gjasa të jetë i lirë.

Objektivi i dytë i klubeve italiane është Caglar Seyuncu.

Qendërmbrojtësi turk është larguar nga 11-ta e Leicesterit. Ai nuk ka luajtur ende një minutë në Premier League këtë sezon.

Në verë, turku nuk arriti të largohej nga klubi, megjithatë, transferimi mund të bëhet në dimër, pasi kontrata e lojtarit me Leicester është e vlefshme deri në fund të sezonit dhe britanikët nuk kanë gjasa të duan ta lënë atë të shkojë falas.

The post Një tjetër betejë transferimi mes Juves dhe Interit pritet këtë dimër, do të jetë më nxehtë se me Bremer appeared first on InfoShqip.com.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-