Opoja.net

Njeriu më i shkurtër i gjallë rifiton rekordin botëror Guinness pasi vdes mbajtësi i fundit i rekordit

Njeriu më i shkurtër i gjallë rifiton rekordin botëror Guinness pasi vdes mbajtësi i fundit i rekordit

Kolumbiani Edward Niño Hernández, 34-vjeçar, është 73 cm dhe ka hipotiroidizëm, transmeton lajmi.net.

Ai e humbi çmimin më vonë atë vit tek një njeri më i shkurtër nga Nepali, i cili u tërhoq nga ana e tij nga një bashkatdhetar tjetër.

Por, që të dy kanë vdekur. Duke rimarrë rekordin e tij Guinness, Edward tha: “Unë përdor buzëqeshjen time për të pushtuar botën!”. /Lajmi.net/

Një enigmë që ka “çmendur” shumë njerëz: A është e mundur të zgjidhet kjo detyrë?

Opoja.net

NASA publikon tingujt e parë të regjistruar në Mars

Opoja.net

14 marsi, ditëlindja e Ajnshtajnit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net