Opoja.net

Nxënësit nga Dragashi fitues të garave, po qëndrojnë në Shqipëri për kampet kreative

Opoja

Nxënësit fitues të nivelit republikan të garave në kuadër të Programit Nacional për Rininë nga komuna e Dragashit, po qëndrojnë në Shqipëri për kampet kreative.

Gjatë ditës së sotme ata vizituan qytetin e vjetër të Durrësit, muzeun arkeologjik, amfiteatrin, shëtitoren dhe Kalanë e Durrësit. Nëpërmjet ciceronëve nxënësit u njoftuan për historikun dhe të veçantat e secilit vend që ata vizituan.

Pas këtyre vizitave, nxënësit fitues zhvilluan aktivitete të lira që kryesisht kishin të bënin me lojëra sportive dhe socializim.

“Janë gjithsej 211 nxënës fitues të këtyre garave nga 29 komuna të Kosovës vetëm për klasat X, XI, dhe XII. Gjatë gjithë kohës së qëndrimit nxënësit janë nën përkujdesje të stafit mjekësor, Policisë së Shtetit të Shqipërisë, si dhe stafit të Koordinatorit Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport”, Drejtori i Arsimit në Dragash
MSc.Vloran Cenaj. /Opoja.net/

Loading...

Mos i humb

Bashkësia Islame e Kosovës publikon listën e kontribuesve për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri

Opoja.net

Këshilla të vlefshme: Si t’ia dilni gjatë vozitjes në mjegull

Opoja.net

Ndërron jetë profesori prizrenas Nexhmedin Ramadani

Opoja.net

Bora mbulon Opojën

Opoja.net

Sot mot me diell, por ftohtë

Opoja.net

4 Familje nga Durrësi vendosen në një shtëpi në Brezne të Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net