Opoja.net

Organizimet për nder të Ditës së Çlirimit të Komunës së Dragashit

 

Sot u mbajt Akademia Solemne në Kuvendin Komunal, ku me këtë rast Kryetari i Komunës z. Shaban Shabani lavdëroi punën dhe sakrificën e të rënëve për liri, e gjithashtu përfaqësuesë të familjarëve të Dëshmorëve e të OVL-së përkujtuan këtë ditë të madhe.

Menjëherë pas përfundimit të Akademisë, u bënë homazhe tr Shtatorja e Adem Jasharit, në Varrezat e Dëshmorëve në Dragash e në fshatin Buqe, ku u vendosën kurora e lule.

Po ashtu në shtëpinë e kulturës “Alajdin Xhezairi” në Bresanë u mbajt Akademi Përkujtimore kushtuar dëshmorit të kombit Vahidin Hajrizi. Akademia filloi në orën 13:30 e sipas agjendës në fund të organizimit u zbulua edhe pllaka përkujtimore.

Ky aktivitet u organizua nga Këshilli Organizativ dhe u mbështet nga komuna e Dragashit.

Dragash, ia theu xhamat e veturës dhe e pastaj e sulmoi fizikisht

Opoja.net

Tre meshkuj dhe një femër rrahën mes veti në Dragash

Opoja.net

Rrahje në Dragash, bëhet për spital një person

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend