Osmani: Dorëheqja e tre zyrtarëve policorë serbë, rezultat i kërcënimeve të Beogradit

Opoja.net Opoja.net Kosova

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se dorëheqja e tre zyrtarëve policorë serbë vjen nga kërcënimet direkte të Serbisë.

Me anë të një postimi në Twitter, ajo ka deklaruar se Kosova do të vazhdojë të ofrojë një ambient të sigurt për të gjithë qytetarët e saj.

“Dorëheqja e policëve të komunitetit serb është rezultat i drejtpërdrejtë i kërcënimeve dhe frikësimeve të vazhdueshme nga Serbia, një dëshmi se politikat e saj vazhdojnë të pasqyrojnë taktikat e Millosheviqit”.

“Ne do të vazhdojmë të sigurojmë gjithëpërfshirje në të gjitha institucionet dhe një Kosovë më të sigurt për të gjithë”, ka thënë Osmani.

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-