Opoja.net
Meka Mish

Pacientja 106 vjeçe nga Opoja “befason” doktorin Haxhi Avdyli me ankesën e saj

Deputeti nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli, i cili me profesion është mjek, ka treguar sot për një paciente të veçantë të cilën e ka trajtuar.

Avdyli, përmes faqes së tij në Facebook, ka thënë të ketë pritur në vizitë, për herë të dytë në karrierën e tij prej doktori, një 106 vjeçare e cila i është ankuar atij se s’po mundet të lidhë lirshëm shaminë, raporton Koha.net.

“E lindur në vitin 1913, në Opojë, tani 106 vjeçe. Vizita e dytë mjekësore te unë, për shkak të disa ankesave në krahun e djathtë – s’po mundet ta lidhë lirshëm shaminë”, ka shkruar Avdyli, ndërsa ka postuar edhe një fotografi me pacienten e tij, ndoshta më të moshuar që ka pasur ndonjëherë.

Mos i humb

Qendra e VV-së në Dragash kërkon shkarkimin e Seljman Osmanit

Fari Kolloni

Kryetari Shabani anulon konkursin për mësimdhënës të kimisë në shkollën e Kosavës

Fari Kolloni

Banorët e Blaçit mbesin mbi 35 orë pa ujë, akuzojnë Komunën dhe operatorin ekonomik për keqmenaxhim të projektit

Fari Kolloni

Qytetari nga Brruti: zv/Kryesuesi i KK në Dragash e udhëheq komunën paralele të Gorës

Fari Kolloni

Nga QKMF e Dragashit paratë nuk depozitohen me kohë në llogari

Fari Kolloni

Drejtoria e Arsimit në Dragash nuk jep llogari për pagesat jashtë orarit dhe përvojat e punës

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net