Pacolli me ish-presidentët e Shqipërisë viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë, ndan pamje nga atje

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, bashkë me tre prej ish-presidentëve të Shqipërisë ka vizituar ish-krerët e UÇK-së në Dhomat e Paraburgimit në Hagë.

Pacolli e ka njoftuar një gjë të tillë në ‘Facebook’, duke thënë se qëllim i kësaj vizite ishte solidarizimi me udhëheqësit e UÇK-së.

“Sot së bashku me tre ish-presidentët e Shqipërisë, Alfred Moisiun, Rexhep Meidanin, Bamir Topin dhe ish-kryeministrin Pandeli Majko, vizituam në Hagë ish-drejtuesit e UÇK-së”, shkruan ai.

“Qëllimi i kësaj vizite ishte solidarizimi me udhëheqësit e UÇK-së që tani po mbahen pafajsisht në paraburgim dhe  mbështetjes se tyre në përballjen  me  padrejtësine   që po u bëhet”, përfundon postimi i tij

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-