Pamje të rënda, tifozi i Prishtinës bëhet për spital pas përleshjes në tribuna

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Pjesa e parë në mes Prishtinës dhe Trepçës, në kuadër të finales së Superkupës në Basketboll përfundoi me dhunë.

Por, situata doli nga kontrolli, sapo që përfundoi pjesa e parë, pasi nga dy anët e tifozerive pati përplasje të ashpra dhe gjuajtje me mjete piroteknike, aq sa duhej edhe të intervenonte Policia e Kosovës.

Finalja e Kosovës në basketboll kthye në një arenë dhune, duke mos i ngjarë një përballje sportive.

Tifozëritë janë përplasur në mes vete ku mes tyre ka edhe të lënduar.

Një nga tifozët e Prishtinës është parë në gjendje shumë të rëndë.

Derisa gjatë përleshjes në tribuna janë thyer edhe ulëset e palestrës. /Telegrafi/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-