Opoja.net

Pas 40 vitesh punë, mësimdhënësi Hashim Jakupi i jep fund karrierës në ‘Ruzhdi Berisha’

Opoja
Pas 40 vitesh punë, mësimdhënësi Hashim Jakupi i jep fund karrierës në ‘Ruzhdi Berisha’

Sot i ka dhënë fund rrugëtimit të tij katërdhjetëvjeçar si mësimdhënës i lëndës së kimisë në Shkollën e Mesme të Lartë ‘Ruzhdi Berisha’ në Dragash, profesori Hashim Jakupi nga fshati Brrut.

Lajmin e ka bërë të ditur Selim Kryeziu, profesori i gjuhës dhe letërsisë dhe kolegu i derisotëm i Hashim Jakupit në këtë shkollë.

Hashim Jakupi kishte filluar punën si profesor në ‘Ruzhdi Berisha’ që nga viti 1979, dhjetë vite pas themelimit të kësaj shkolla. Jakupi është edhe aktivist politik, i angazhuar në radhët e Degës së LDK-së në Dragash./Opoja.net

Loading...

Mos i humb

Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkroi Marrëveshjen e Mirëkuptimit me komunën përfituese të Dragashit në kuadër të Programit për Zhvillim Rajonal PZHR 2020

Opoja.net

Ujërat e zeza vërshojnë fshatin Kapre – Banorët kërkojnë zgjidhje!

Opoja.net

Kërkohet i riu nga Dibra – Dyshohet se është parë në Dragash!

Opoja.net

Komunat do të dalin të dëmtuara nga pandemia

Opoja.net

Persona të paidentifikuar sulmojnë fizikisht imamin e xhamisë në Buzez të Dragashit

Opoja.net

Të gjithë besimtarëve muslimanë urime Fitër Bajrami nga Portali Opoja.net

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net