Pas Barcelonës, edhe Atletico Madridi zyrtarisht nuk e kalon grupin në Ligën e Kampionëve

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Pas Barcelonës, një tjetër skuadër e madhe spanjolle nuk ka arritur të sigurojë kalimin e grupit këtë edicion në Ligën e Kampionëve.

Bëhet fjalë për Atletico Madridin që ka barazuar 2:2 me Bayer Leverkusenin në “Ëandametropolitano”, shkruan Demokracia.com.

Me këtë barazim, Atletico Madrid zë vendin e tretë me pesë pikë, një më pak ka Leverkuseni në pozitën e fundit, andaj pozita e tretë që dërgon në Ligën e Evropës do të vendoset në xhiron e fundit të Grupit B./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-