Opoja.net

Pas një aksioni të inspektoratit, nga e shtuna në Dragash gjatë orës policore mbyllen edhe marketet

Pas një aksioni të inspektoratit, nga e shtuna në Dragash gjatë orës policore mbyllen edhe marketet

Nga e shtuna, në Komunën e Dragashit, gjatë orës policore janë mbyllur të gjitha marketet.

Lajmin për “Betimi për Drejtësi” e ka konfirmuar inspektori i tregut, Enis Sylejmani.

Sylejmani ka thënë se pas një aksioni të inspektoratit, nga ora 17:00 e deri në orën 06:00 të mëngjesit, në Dragash nuk do të punojë asnjë market.

Krejt kjo sipas tij është në përputhje me vendimin e marrë nga Qeveria e Kosovës, për parandalimin e përhapjes së virusit Covid-19.

“Edhe ne kemi qenë pjesë e aksionit, bashkë me inspektoratin nga Prishtina, për t’ia kufizuar  punën e shitoreve dhe marketeve nëpër fshatra dhe në Dragash. Ky vendin është në përputhje me masat që ka marrë Qeveria për parandalimin  e virusit. Deri më tani është duke u zbatuar pa probleme”, ka thënë inspektori Sylejmani. /BetimipërDrejtësi

Të enjten mot më i ngrohtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell

Opoja.net

Më të votuarit e LDK-së në Dragash, Hoti i treti

Opoja.net

DKA në Dragash, sot ka organizuar mbajtjen e garave “Olimpiada Matematike”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net