Pas Real Madridit, dy klube të njohura të Premierligës vihen pas Vedat Muriqit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Vedat Muriqi mund të largohet nga Mallorca në afatin kalimtar të janarit.

Sulmuesi kosovar e kaloi një vit të jashtëzakonshëm në klubin ishullor duke bërë që klubet e njohura evropiane të interesohen për shërbimet e tij.

Në ditët e fundit u spekulua për interesimin e dy skuadrave madrilene, Real dhe Atletico për shërbimet e 28 vjeçarit.

Ndërsa tash, thuhet se përfaqësuesin kosovar e duan edhe në ligën më të fortë të futbollit në botë – në Premierligë.

Sipas mediave spanjolle, dy klubet e fundit që kanë shprehur interesim për ish-futbollistin e Rizesporit, Fenerbahçes e Lazios janë Aston Villa dhe Evertoni. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-