Për 24 orë u gjobitën 832 qytetarë për mosrespektim të masave anti-Covid

Opoja.net Opoja.net Kronika

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 832 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid.

Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka 29 nene, ndërsa rregullon çështjen e parandalimit, menaxhimit dhe kontrollit të pandemisë COVID-19.

Në nenin 24 pika 5 të këtij Ligji, të gjithë ata të cilët nuk mbajnë maskë do të dënohen me 35 euro.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-