Opoja.net

Përfshihen nga zjarri 30 hektarë me pisha e shkurre në një fshat në Dragash

Opoja
Përfshihen nga zjarri 30 hektarë me pisha e shkurre në një fshat në Dragash

Pasditen e së dielës, në fshatin Shajne të Komunës së Dragashit, 30 hektarë me pisha dhe shkurre janë përfshirë nga zjarri.

Një lajm i tillë është bërë i ditur përmes raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, ku thuhet se ende nuk dihet se si ka ardhur deri të shkaktimi i zjarrit.

Sipas raportit, ekipet e zjarrfikësve e kanë lokalizuar zjarrin, përderisa për rastin është njoftuar edhe prokurori kujdestar.

Në raport thuhet se nuk ka ndonjë të dyshuar. /BetimipërDrejtësi

Loading...

Mos i humb

Vdekje e dyshimtë në Zliptok të Dragashit

Opoja.net

Ministria e Zhvillimit Rajonal nënshkroi Marrëveshjen e Mirëkuptimit me komunën përfituese të Dragashit në kuadër të Programit për Zhvillim Rajonal PZHR 2020

Opoja.net

Ujërat e zeza vërshojnë fshatin Kapre – Banorët kërkojnë zgjidhje!

Opoja.net

Kërkohet i riu nga Dibra – Dyshohet se është parë në Dragash!

Opoja.net

Komunat do të dalin të dëmtuara nga pandemia

Opoja.net

Persona të paidentifikuar sulmojnë fizikisht imamin e xhamisë në Buzez të Dragashit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net